kantrium.com | MySuomi.com | vivaspb.com | finntalk.com

canva-photo-editorcanva-photo-editor 1canva-photo-editor 2

Підприємцем бути почесно

    Руслан Соболь, голова ГС «Асоціація власників малого та середнього бізнесу»

   Давайте на хвилиночку уявимо портрет успішного підприємця в Україні - які асоціації виникають? Як правило,   українці майже нічого і не знають про професію підприємця. Лікар, юрист, економіст - таких фахівців цінують,   періодично заохочують. Зате від представників бізнесу у соціуму і у влади, величезні очікування, але при   цьому ніхто із них не задумувався: наскільки це складна безперервна щоденна праця. Особиста   відповідальність за власну справу перед собою, людьми, з якими працюєш, державою - оплата податків,   рахунків і отримання прибутку, а не рідко - і збиткі - все це на тлі постійної нестабільності. Відомо, що   підприємництво найважливіший елемент ринкової економіки, що пронизує всі її інститути. При цьому в   Україні досі немає державної програми підтримки малого та середнього бізнесу.


   Проводячи паралелі з економічно розвиненими країнами, бачу, що переважна більшість почесних   громадян - підприємці. Напевно, тому що у них працює соціальний договір, де кожен чітко бачить: наскільки   його внесок корисний суспільству і державі. Відкрито, прозоро, на увазі - бути підприємцем в таких умовах   приємно, безпечно, надійно і, звичайно ж, мотивується визнанням у с
успільстві.
   Думаю, що пора знайти гідне місце підприємниц
ю в Україні. Але для цього потрібна підтримка і відповідне ставлення до людей бізнесу. Упевнений, що в кожному населеному пункті України - селищі, місті, районних та обласних центрах неодмінно є людина, яка своєю працею приносить прибуток державі і надає робочі місця в регіоні. Асоціація власників малого та середнього бізнесу долучить партнерів і представників влади, місцеві еліти для того, щоб реалізувати спільний проект - донести соціуму інформацію про професію підприємця, і найактивнішим передати звання почесного громадянина. Визнати заслуги бізнесу, який, працюючи в нелегкій економічній обставинах, вміє конкурувати ціною і якістю, генерувати і реалізовувати ідеї - це було б чесно з боку держави.  Виправдання довіри тягне за собою негласне моральне зобов'язання-робити ще більший внесок у розвиток держави, в якій є обопільна згода та порозуміння.