kantrium.com | MySuomi.com | vivaspb.com | finntalk.com
09
Нояб

Офіційне працевлаштування – бізнес повернувся до оформлення співробітників

fitsiyne-pratsevlashtuvannyaОфіційне працевлаштування – бізнес повернувся до оформлення співробітників

Тривалий час бізнес, особливо малий та середній, не був зацікавлений в офіційному працевлаштуванні співробітників. Однак за останній рік ситуація кардинально змінилася. При чому переглянути свою позицію щодо працевлаштування вимушені самі роботодавці.

Відповідно до інформації Державної фіскальної служби, у вересні 2018 року на офіційну роботу влаштувалось 490 тисяч осіб. У жовтні цей показник склав 644,6 тисячі, що у 2 рази більше, ніж у серпні.

 

З одного боку, на початку вересня Кабінет міністрів видав розпорядження №649-р«Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення». У ДФС вважають, що вихід працівників з тіні пов’язаний із заходами фіскалів, Держпраці, Пенсійного фонду та інших органів. Переконати роботодавців у необхідності офіційного оформлення вдалося внаслідок перевірок. Адже штрафи значно перевищують податки за працевлаштованих співробітників. Так, в результаті перевірок, українські роботодавцібули оштрафованімайже на мільярд гривень.

З іншого, в Асоціації власників малого та середнього бізнесу називають ще причини такої ситуації. Зокрема, голова Асоціації Руслан Соболь відзначає, що роботодавці зацікавлені в тому, щоб фахівці не переходили до конкурентів, тому стимулюють «білою» зарплатою та офіційним працевлаштуванням. Треба розуміти, що пошук персоналу через HRкомпанії коштує теж не мало. Якщо працівника перетягують з іншої компанії, йому треба запропонувати зарплату вище ринкової і відповідні умови. Тому на сьогодні значно вигідніше заплатити податки, та на офіційній основі залучити фахівців, забезпечивши їм стабільні і вигідні умови, а роботодавцю отримати можливість сформувати колектив фахівців, і оновлювати колектив лише за умови збільшення штату та розширення підприємницької діяльності.

Серед форм працевлаштування називають трудовий договір, та цивільно-правову угоду. Також «кадровий голод» посилює інтерес до того, щоб фахівці не їхали за кордон. Зрештою для цього роботодавці передбачають не лише офіційне працевлаштування, а й соціальний пакет, куди може входити медичне страхування, оплата різних курсів, спортзалу, корпоративний мобільний зв’язок тощо. Насправді, не стільки держава перевірками стимулює роботодавців, скільки ринок фахівців, на якому попит значно вищий за пропозицію, - відзначають в Асоціації.