kantrium.com | MySuomi.com | vivaspb.com | finntalk.com
22
Нояб

РРО – захищає права споживачів і виводить «кеш» з тіні

РРОРРО – захищає права споживачів і виводить «кеш» з тіні

Нещодавно підприємці і ЗМІ включились в обговорення штрафу продавцям побутової техніки. Треба відзначити, що думки розділились не лише в питаннях права, а й звичайної поінформованості громадян про різницю між товарним та касовим чеком.

 

Почнемо з прав і обов’язків. Кабінет Міністрів України у травні 2017-го зобов’язав продавців складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту, обслуговуванню або гарантійній заміні, застосовувати РРО та затвердив перелік таких товарів. Згідно з урядовою постановою, підприємці повинні здійснювати продаж цих товарів за готівковий або безготівковий розрахунок на повну суму покупки через РРО, видаючи касовий чек для підтвердження операції.

Тобто в правовій площині це обовязок підприємців – проводити розрахунок за товар, видаючи касовий чек.

З точку зору захисту прав споживачів, часто плутають товарний і касовий чек. Товарний чек видається на товар, а касовий чек – це факт підтвердження покупки та розрахунку за неї. Тому у випадку повернення товару чи його гарантійного обслуговування – споживач має надати саме касовий чек. Він є гарантією покупки товару та сплати усіх податків підприємцем, які проходять через систему ДФС.

Якщо взяти статистику, яка є станом на 1 січня 2018 року, в Україні понад 7000 суб’єктів господарювання займалися реалізацією технічно складних товарів, а всього з моменту набуття чинності постанови платники податків добровільно зареєстрували майже 3200 РРО.

Фактично, до усіх, хто не виконав законодавчих вимог, держава в праві застосовувати штрафні санкції. Більше того, наявність РРО виконує декілька функцій, зокрема захищає права споживачів і виводить «кеш» з тіні.