kantrium.com | MySuomi.com | vivaspb.com | finntalk.com
12
Фев

Інвестиційний клімат України – прогнози бізнесу

Розвиток економіки та стабільність валютного курсу, а також соціальні гарантії держави напряму залежать від бізнес середовища та сприятливого інвестиційного клімату.

 

20 main newsЦя теза легко переводиться в цифри та синхронізується зі словом довіра та правова держава, яка б гарантувала захист відповідних інвестицій.

Хоч в Україні щороку змінюється динаміка залучення інвестицій, є окремі нюанси, на які бізнес звертає особливу увагу. Зокрема, інвестиційний клімат, якому довіряють. Велике значення має верховенство права, коли у нас приватна власність – захищена. Коли працюють ринкові, відкриті правила гри і діє справжня конкуренція.

За даними Держстату, протягом 2017 року в економіку України іноземні інвестори з 76 країн світу вклали 1630,4 млн дол. США прямих інвестицій (акціонерного капіталу). Найвагоміші обсяги надходжень прямих інвестицій були спрямовані до установ та організацій, що здійснюють фінансову та страхову діяльність — 26,1 % і підприємств промисловості — 27,3 %.

Виділяють і основні країні-інвесторів, зокрема Кіпр — 25,6 %, Нідерланди — 16,1 %, Російська Федерація — 11,7 %, Велика Британія — 5,5 %, Німеччина — 4,6 %, Британські Віргінські Острови — 4,1 % і Швейцарія — 3,9 %.

Говорячи про статистику залучення інвестицій, треба враховувати, що частина з них – це гроші українських бізнесменів, які виводять в закордонні банки, а потім переводять як інвестиції в економіку України. Тобто відбувається так звана реінвестиція.

Щодо іноземних інвесторів, то вони звертають увагу на кадровий потенціал, і виїзд наших інженерів, конструкторів та інших фахівців технічних спеціальностей за кордон, Це формує від’ємний показник для інвестиційного клімату.

З іншого боку, залученню інвестицій сприяє приватизаційний процес, який проходить прозоро на електронних майданчиках. Інвесторам пропонують об’єкти як великої приватизації, так і малої. В бюджет на 2019 рік закладено 17 млрд гривень, які держава може вилучити від приватизації. Якщо ми вирівняємо відповідність між інвестиціями і рівнем заробітної плати, то повернемо фахівців.

Звісно, в інвесторів залишаються питання щодо співвідношення якості та можливостей використання об’єктів, в які вони інвестують свої кошти. Проводиться аналіз ринку, на який вони зможуть працювати – зовнішній чи внутрішній, а також секторальних потреб.

Якщо говорити про український бізнес, треба врахувати, що частина підприємств розширює ринки, виходячи на рівень Східної Європи. Тому з одного боку відмічається експансія на нові ринки, розширення свого бізнесу та продажів. З іншого, бізнес підвищує свої активи, і буде повертатися в Україну грішми, товарами, моделями поведінки, пропозиціями для ринку тощо.

Загалом, комплекс цих факторів – державної політики, інвестиційний клімат, зацікавленість бізнесу дають можливість сформувати позитивний прогноз для розвитку бізнесу в Україні. Головне, щоб нашою метою було не лише отримати статистику у вигляді цифр, а розвиток економіки. Тому треба подбати про правове поле та гарантії захисту інвестицій.

Джерело: ua.112.ua