kantrium.com | MySuomi.com | vivaspb.com | finntalk.com

canva-photo-editorcanva-photo-editor 1canva-photo-editor 2

18
Фев

Бізнес не проти перевірок, але потребує обізнаності в правових питаннях

15 лютого керівник департаменту підтримки та розвитку підприємництва Асоціації Вадим Лавренюк взяв участь в роботі круглого столу «Мораторій на перевірки бізнесу закінчився: чого очікувати бізнесу в 2019 році», який проходив у Рівненській обласній державній адміністрації.

 

IMG 9477Серед ключових тез доповіді, хочемо виділити наступні. Бізнес не проти перевірок, але потребує обізнаності в правових питаннях. Для того, щоб спростити правову площину та підвищити обізнаність підприємців (представників малого та середнього бізнесу) в питаннях перевірок, Асоціація власників малого та середнього бізнесу спільно з партнером Юридичною компанією «Діктум» розробила Методичний посібник «Заходи державного нагляду (контролю) (сутність, види, зміст, права учасників, протидія зловживанням контролюючих органів)».

Посібник буде включати загальний понятійний апарат, а також особливості здійснення заходів контролю окремими контролюючими органами, Для прикладу прописуємо ті органи, які найчастіше здійснюють перевірку, а саме: Державну фіскальну службу, Державну службу України з надзвичайних ситуацій, Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Державну службу України з питань праці. Окремо прописуємо права органів контролю, форми документів, які мають надати інспектори. Також в методичному посібнику будуть описані найбільш типові порушення, і як бізнес має на них реагувати.

Бізнес готовий до нового рівня комунікації з владою, і вбачає в органах перевірки не каральний механізм, а спосіб виведення правил регулювання, коли бізнес працює в межах закону, а органи нагляду забезпечують умови для підприємницької діяльності. Якщо під час перевірок будуть враховані інтереси, права і обов’язки усіх сторін, залучених до процесу, бізнес отримає гарантії розвитку, а держава регулярних платників податків. У цьому зацікавлені всі. Зараз спільною роботою ми можемо повернути діалог між бізнесом і владою, забезпечити дотримання правових процедур та провести інформаційно-ознайомчу кампанію для бізнесу.