kantrium.com | MySuomi.com | vivaspb.com | finntalk.com

canva-photo-editorcanva-photo-editor 1canva-photo-editor 2

30
Июль

У ЄВРОПІ ГОТОВІ ФІНАНСУВАТИ АНТИКОРУПЦІЙНІ ПРОГРАМИ В УКРАЇНІ

 

У ЄВРОПІ ГОТОВІ ФІНАНСУВАТИ АНТИКОРУПЦІЙНІ ПРОГРАМИ В УКРАЇНІ

Якщо програма запрацює в  Україні, то, за словами голови ГО «Асоціації власніків малого та середнього бізнесу» Руслана Соболя, тоді боротися з рейдерством і свавіллям чиновників стане простіше.

 

p033024001402-465325.jpg   «Для бізнесу це безумовно добрий знак. Якщо усі втручання держави в підприємницьку діяльність та рейдерські захоплення та інші незаконні заволодіння приватним майном стануть предметом розгляду в Антикорупційному суді, то можна сміливо передбачати якнайшвидше повернення активів законним власникам», - прокоментував Руслан Соболь.

   Останній раз Європейський союз фінансував цей напрямок 3 роки тому, подібну угоду було підписано на 18-му саміті в листопаді 2016 року. Тоді на заходи, присвячені боротьбі з корупцією, було виділено близько 16 мільйонів євро. Тож це говорить про те, що інвестування в подібні програми будуть не одноразовими, що дасть змогу втілювати антикорупційні проекти в Україні.

   «130 мільйонів євро - це тільки перший етап фінансування. Загальні розміри макрофінансової допомоги на найближчі кілька років складають близько півмільярда євро. Перспектива подальшого фінансування - головна запорука того, що правила гри для бізнесу і держави, які сформуються за результатами саміту, не мінятимуть», - підкреслив Руслан Соболь.

   Якщо антикорупційні програми в Україні почнуть діяти, то інвестування в український бізнес для іноземців стане привабливим. Зазначимо, що в минулій п'ятирічці ЄС в основному робив заходи, щоб лише захистити бізнес від держави - наприклад, сприяючи впровадженню мораторію на проведення перевірок, то зараз він дає підприємництву поштовх вперед. Тобто, ставка зроблена не стільки на створення бізнесу тепличних умов, скільки на його стрімкий розвиток. А фундаментом такого розвитку стане антикорупційна реформа, твердження на практиці принципу непорушності права приватної власності