kantrium.com | MySuomi.com | vivaspb.com | finntalk.com

1

19
Нояб

Кличку пропонують врегулювати питання зі зміною "гуми" на авто

klychku 19.11

 

Голова ГС «Асоціація власників малого та середнього бізнесу» Руслан Соболь звернувся до Київського міського голови з пропозицією на рівні міста Київ використати своє право, врегулювати в правовому полі питання та зобов’язати водіїв змінювати гуму відповідно до пори року.

«В зв’язку з тим, що через несприятливі погодні умови в Києві лише до 13 години 14 листопада Національною поліцією України було зафіксовано три сотні дорожньо-транспортних пригод, більша частина з яких сталась через відсутність механізму зобов’язати водіїв підготувати свої транспортні засоби до зимового періоду, є необхідність звернути увагу на правове врегулювання даного питання», -йдеться в зверненні.

Нагадаємо, що Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закон України «Про столицю України – місто-герой Київ» дає повноваження голові міста вживати заходів відповідного реагування через власні рішення та ініціювати дане питання на розгляд Київської міської ради.

В зверненні також вказується, що різна гума забезпечує різні зчіпні властивості автомобіля з дорожнім покриттям і впливає на його керованість.До прикладу, вЧехії водії зобов'язані переходити на зимову «гуму» у період між першим листопада та 31 березня. У Словенії таке саме правило діє від 15 листопада до 15 березня.

Голова Асоціації пропонує у випадку, якщо машина заїжджає в столицю без зміненої гуми, відповідно до пори року, водій може скористатися спеціальними паркомісцями, облаштованими з усіх сторін на в’їзді, залишити там своє авто, та пересуватися містом безпечним транспортом. Таким чином, ми долучимося не лише до реалізації європейських правових норм в нормативно-правових актах міста, а й збережемо життя і здоровя киян та гостей міста, а також розвантажимо вулиці від транспортних проблем, повязаних з ДТП.