kantrium.com | MySuomi.com | vivaspb.com | finntalk.com

canva-photo-editorcanva-photo-editor 1canva-photo-editor 2

18
Янв

Різниця між заборгованістю по зарплаті в бізнесі та держсекторі

630 360 1516972418-4544Наприкінці минулого року Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення обговорив на своєму засіданні проблему виплати боргів із зарплат на підприємствах, в установах та організаціях державного сектору. При цьому поза увагою депутатів та учасників засідання залишилось питання про заборгованість виплат з зарплат у приватному секторі.

 

Кабмін 22 липня 2016 р. видав розпорядження № 517-р. «Про затвердження плану невідкладних заходів щодо погашення заборгованості із заробітної плати», і почав збирати інформацію про заборгованість. Відповідно до інформації управління взаємодії з громадськістю Урядового контактного центру, серед звернень, які надходять на «гарячу лінію», кожне четверте надходить від працівників бюджетної сфери. Решта – приватний сектор. Переважна більшість скарг стосується заборгованості з виплати заробітної плати, здебільшого багатомісячної її затримки.

Міністерство юстиції прозвітувало, що Державні виконавці у 2018 році повернули працівникам понад 460 мільйонів гривень боргів із зарплат. І тут треба чітко усвідомити акцент – повернути можна те, що є офіційним і задекларованим. Тому з державним сектором простіше, з бізнесом ситуація ускладнюється неофіційними зарплатами та неможливістю зібрати доказову базу про можливу наявність боргу.

На сьогодні бізнес шукає вихід з цієї ситуації, оскільки «кадровий голод» іноді більше стимулює до офіційних виплат, ніж податкове навантаження та можливі перевірки. Разом з тим, не можна залишити поза увагою питання правового регулювання проблеми заборгованості саме в приватному секторі. З цієї причини голова Асоціації власників малого та середнього бізнесу Руслан Соболь звернувся в Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення з ініціативою в рамках діалогу між бізнесом та владою вивчити статистичну інформацію щодо заборгованості по зарплаті саме в приватному секторі та напрацювати механізми вирішення проблеми.