Що таке адаптивне мислення і навіщо підприємцям його розвивати

12 січня 2021

Цей навик життєво необхідний, щоб досягти успіху в скрутні часи.

͟Щ͟о͟ ͟ц͟е͟ ͟з͟а͟ ͟т͟и͟п͟ ͟м͟и͟с͟л͟е͟н͟н͟я͟͟͟

Адаптивне мислення — це вміння оцінити наявні факти і обставини і змінити щось у своїй стратегії поведінки, щоб процвітати в цих обставинах. Цей тип мислення можна визначити і як здатність зловити момент, винести урок з провалу та змінити курс, щоб рухатися далі. Можна навіть сказати,

що це ключовий навик для лідерів. Він дозволяє приймати хороші рішення і розбиратися з комплексними проблемами.

͟Я͟к͟ ͟р͟о͟з͟в͟и͟н͟у͟т͟и͟ ͟а͟д͟а͟п͟т͟и͟в͟н͟е͟ ͟м͟и͟с͟л͟е͟н͟н͟я͟

  1. Будьте одночасно учасником і спостерігачем

Як говорить Хейфец, лідерство — це мистецтво імпровізації. Підприємцю потрібно постійно повертатися з «балкона» на «танцпол» і назад, місяць за місяцем, рік за роком. Тому що в один день обраний вами план дій може працювати, а в іншій ви можете виявити непередбачені наслідки своїх рішень і вам доведеться перебудовуватися.

Періодично зупиняйтеся і озирайтеся навколо. Спостерігайте і слухайте. Якщо занадто зациклилися на своїх минулих стратегіях, ви упустите шанс впровадити інновації.

  1. Постійно оцінюйте результати своїх дій

Це дасть вам можливість при необхідності скорегувати свої кроки, що і лежить в основі адаптивного мислення. Наприклад, під час пандемії коронавируса багато хто перейшов на віддалену роботу, відповідно, умови і потреби співробітників змінилися. У такій ситуації як ніколи важливо стежити за тим, як вони реагують на нові підходи до роботи, і перебудовуватися в залежності від результатів спостереження.

Регулярно оцінюючи свої дії і їх результати, ви швидше адаптуєте під мінливі умови.

  1. Визнайте свої помилки і отримуйте з них уроки

У важкі часи багатьом хочеться зняти з себе провину за труднощі компанії і перекласти її на когось іншого. Не піддавайтеся цьому бажанню і визнайте власні помилки. Якщо ви вірите, що помилки відображають лише відсутність досвіду, а не відсутність здібностей, вони не будуть зупиняти вас, а стануть для вас можливістю рости і ставати краще.

Ви в будь-якому випадку будете помилятися, поки шукаєте нові шляхи розвитку. Це не привід закриватися від себе і оточуючих. Нагадуйте собі про це. Будьте відкритим, відповідайте на питання, визнайте свою неправоту, вибачайтеся — все це не показники слабкості. Це інструменти, які допоможуть вам стати краще і заслужити довіру.

  1. Будуйте довіру в команді

Відкрито обговорюйте з членами команди те, які з обраних методів працюють, а які ні. Це секрет успішної співпраці, який заодно допоможе виявити способи вирішення комплексних проблем.

Не бійтеся визнавати, що якісь ваші рішення виявилися недосконалими. Відвертість створює психологічно безпечну обстановку, яка життєво необхідна для ефективного реагування під час кризи. У такій обстановці співробітники знають, що на робочому місці можна висловлювати ідеї, задавати питання, ділитися тривогами і визнаватися в помилках. І знають, що їхній внесок цінується.

Саме прислухаючись до чужих точок зору, ви зможете створити ту дистанцію, яка потрібна, щоб побачити ситуацію з боку.

Поширити у соцмережах:
Схожі записи
Більшість популярних напрямків відпочинку за кордоном для українців залишилися закритими, ...
Дешеві кредити від уряду: здійсненна мрія? Читаємо думки експертів, а також пропозицію ...
Впровадження Кабінетом міністрів електронного резидентства (Е-резидентства) спростить ...