Життя після локдауну: подорожчання та дефіцит

12 січня 2021

Карантину, на який відправили країну, немає і тижня, але підприємці вже підраховують збитки. Сотні тисяч бізнесменів зараз сидять без роботи (або майже без неї), але податки ніхто не відміняв.

Цінники після закінчення локдауна готові переглядати майже всі підприємці. Запевняють, що боляче по ним вдарили також підвищення мінімальної заробітної плати і тарифів на комунальні послуги.

При цьому, як зізнаються підприємці, весняні збитки, яких вони зазнали, їм ще не вдалося покрити. У підсумку знову стоїть питання: чи працювати нелегально, або звільняти співробітників, або підвищувати вартість товару.

Як зазначає глава Асоціації малого і середнього бізнесу Києва Руслан Соболь, тільки споживач буде встановлювати правила. І цінові в тому числі. Адже прейскурант підвищити — не проблема, а ось хто купувати буде. «Коли ми вийдемо з локдауна, тільки тоді можна буде оцінити, наскільки споживач взагалі готовий щось купувати. Кардинально нічого не зміниться хіба що в продуктовій групі. І хоча вони можуть перші підняти вартість товарів, люди все одно будуть купувати, заїдати стрес. А слідом зростатиме вартість послуг і промтоварні групи «, — міркує в розмові Руслан Соболь.

Поширити у соцмережах:
Схожі записи
Вітаю, дорогі друзі. Сьогодні 13 січня, 5 день локдауна в Україні, про це власне і ...
Президент Зеленський доручив Денису Шмигаль зробити презентацію, щоб уникнути ...
Із 00:00 8 січня до 00:00 25 січня у Києві, як і в усій країні, починає діяти ...