Дистанційна шкільна освіта в Україні набирає обертів

25 липня 2020
Дистанційна шкільна освіта в Україні набирає обертів

Відповідно до заяв в.о. Міністерства освіти України Любомири Мандзій з 1 вересня триватимуть карантинні заходи, це означає, що школи не повернуться в штатний режим роботи.
Тож учні знову вчитимуться онлайн, а пізніше, не виключаю, зупиняться на гібридній системі освіти, яка змінно включає офлайн і онлайн навчання. Наскільки готова країна до такого формату, сказати не складно, однак, опустимо подробиці, тому, що ми поставлені перед фактом — живемо в такий час, коли відбуваються щоденні зміни, що стало нормою. Тому пристосуватися і підготуватися до постійних нововведень практично неможливо.
Як батько двох дітей зазначу, що за два місяці карантину оцінив, що якість навчання в тому вигляді онлайн, який був запропонований, значно впало. Звичайно це може бути пов’язано з різними аспектами, в тому числі й звиканням школярів до такого нового формату отримання знань і комунікації з педагогами. Однозначно, людина-істота соціальна, особливо яскраво така потреба виражена в дітях — їм важливо постійне живе спілкування і самореалізація в колективі. Ніколи онлайн не зможе повністю замінити офлайн будь то в освіті, будь то в будь-якій життєвій сфері.
З огляду на обставини процес навчання перебудується, і новий навчальний рік почнеться з дистанційного навчання. Зараз є чимало хороших майданчиків, за допомогою яких можна організувати процес онлайн-освіти й зробити його більш-менш комфортним. Асоціація власників малого та середнього бізнесу активно бере участь у розвитку Національної електронної освітньої платформи «Просвіта» — один із потужних it-продуктів не тільки в Україні, СНД, а й гідний конкурент європейських освітніх платформ.
У ній повністю організований електронний документообіг, цілий ряд освітніх продуктів для школярів і максимум можливостей для тих, хто вибрав повністю або частково дистанційне навчання. Якщо з якихось причин дитина не може відвідувати школу або раптом змінює місце проживання або навіть країну, він може продовжувати здобувати освіту в повному обсязі, продовжуючи комунікувати зі своїми педагогами. При цьому самостійно планувати свій час — зайти на платформу та освоювати на ній знання, виконувати домашні завдання та ін. Можна в будь-який момент цілодобово.
Платформа «Просвіта» дозволяє отримувати не тільки українську освіту, а й поширену в країнах СНД, а в наслідку і європейське, американське, японське, скандинавське, китайське — завдяки Інтернету і нових технологій для освітнього процесу горизонти розширюються.
Простого людського спілкування не замінить жоден електронний продукт, жодна цифрова платформа. Минулі два з половиною місяці карантину наочно показали, що людині дуже важлива соціалізація і без спілкування нам не обійтися. Однак, використання нових технологій роблять наше життя комфортнішим та дає право вибору.

Поширити у соцмережах:
Схожі записи
Приветствую вас, дорогие друзья! Ну что же, основанием ...
Руслан Соболь, глава Ассоциации владельцев малого и среднего бизнеса Законопроект «О ...
Руслан Соболь, председатель правления Ассоциации владельцев малого и среднего бизнеса. ...