До чого призведуть нові законопроекти влади?

30 вересня 2019

 Руслан Соболь, голова ГС «Асоціація власників малого та середнього бізнесу.

 

   Законодавча ініціатива уряду про загальну фіскалізацію бізнесу набирає резонанс в суспільстві. У   найближчому майбутньому абсолютно всіх підприємців переведуть на звіт через касові апарати.

Законодавча ініціатива уряду про загальну фіскалізацію бізнесу набирає резонанс в суспільстві. У найближчому майбутньому абсолютно всіх підприємців переведуть на звіт через касові апарати.

Звичайно ж, представники малого та середнього бізнесу стурбовані тим, що вони стануть змушені мати додаткові витрати. Наприклад, на установку касового обладнання, а також наймання співробітників, які зможуть вести звітність, зокрема, бухгалтера. Для мікропідприємців така стаття витрат витратна, хоча, на аутсорсингу можна знайти і фахівця з оплатою праці 100 доларів на місяць. Якщо ж приватний підприємець надає послуги репетиторства, носити з собою касовий апарат, щоб видавати чеки незручно. Але вихід є — давайте згадаємо, що авіакомпанії і туроператори здійснюють діяльність в електронному вигляді — ми отримуємо квитки на пошту і проблем практично не виникає. Все частіше у вирішенні подібних питань на допомогу приходять високі технології — створюються програмні забезпечення, які прекрасно справляються з різними завданнями.

Якщо держава створить зручну it- платформу, що дозволяє однією кнопкою здавати звітність, то це величезний плюс для всіх. Коли податкове поле почистять, то оператори реального сектора економіки стануть більш конкурентними: податки-це не мала частка вартості кінцевого продукту. Бачу в фіскалізації своєрідну інвертарізацію спрощеного поля оподаткування, що дозволить виявити реальних операторів ринку і викривати тих, хто ухиляється — виводити бізнес з тіні.

До того ж, це справедливо, коли малий і середній бізнес відраховує податків менше, ніж великий. Сьогодні великий бізнес узурпує спрощенку переходячи тим самим дорогу мікробізнесу. Тому якщо держава почне регулювати податковий ринок, то помітимо позитивні зміни. Наприклад, крупний бізнес — на спрощеній системі з відповідними податками, а малий і середній-на фіскальній звітності.

Зазначу для себе, що якщо дійсно зараз від держави йде наведення порядку на взаємовигідних умовах, то чому ніхто з представників влади про це відкрито не говорить. Припускаю, що вже є план дій, які можна висвітлити громадськості, але цього досі не відбулося. Тож час покаже: чи є це спробою нагнути слабких і віджимати малий і середній бізнес або ж навпаки-створити всі умови для розвитку.

Руслан Соболь, голова ГС «Асоціація власників малого та середнього бізнесу.

Поширити у соцмережах:
Схожі записи
Приветствую вас, дорогие друзья! Ну что же, основанием ...
Руслан Соболь, глава Ассоциации владельцев малого и среднего бизнеса Законопроект «О ...
Руслан Соболь, председатель правления Ассоциации владельцев малого и среднего бизнеса. ...