IBAN як трамплін в міжнародний економічний простір

6 серпня 2019

 Blog1  Руслан Соболь, голова ГС «Асоціація власників малого та середнього бізнесу»

 

   З серпня 2019 року Національний Банк України вводить міжнародний номер банківського рахунку   International Bank Account Number (IBAN).

   Нововведення говорить про те, що Україна поступово інтегрується в міжнародний економічний простір. До   нас надійдуть інвестиції і з’являться доступні кредити для розвитку держави та бізнесу. Увійдуть   міжнародні інститути, які вміють конкурувати ціною і якістю, тоді більшість українців  теж почнуть випускати   та споживати відповідні продукти. Чесна, чиста, прозора культура з чіткими правилами поводження з   грошима закордонних колег приводить до економічного зростання держав. Тож і в Україні, я впевнений,   поступово  переймемо кращий досвід, який дозволить  впевнено розвивати малий та середній бізнес.

З серпня 2019 року Національний Банк України вводить міжнародний номер банківського рахунку   International Bank Account Number (IBAN).

Нововведення говорить про те, що Україна поступово інтегрується в міжнародний економічний простір. До нас надійдуть інвестиції і з’являться доступні кредити для розвитку держави та бізнесу. Увійдуть  міжнародні інститути, які вміють конкурувати ціною і якістю, тоді більшість українців  теж почнуть випускати   та споживати відповідні продукти. Чесна, чиста, прозора культура з чіткими правилами поводження з   грошима закордонних колег приводить до економічного зростання держав. Тож і в Україні, я впевнений,   поступово  переймемо кращий досвід, який дозволить  впевнено розвивати малий та середній бізнес.

Вже з початку серпня поточного року українські банки будуть відкривати нові рахунки клієнтам  за   міжнародним стандартом, а діючим –  до кінця жовтня присвоять номер IBAN. Перейматися за затримку   коштів та переказів не прийдеться. Операції з грошима  будуть здійснюватися у звичному режимі.   Поступово банки самостійно проінформують клієнта про нові данні та повідомлять про це Державну фіскальну службу. При цьому переукладати договори  не потрібно – попередні домовленості і умови зберігаються автоматично.

Зверну увагу на те, що зміна діючого номера рахунку за стандартом IBAN поширюється виключно  на поточні, вкладні (депозитні) рахунки фізичних юридичних осіб, рахунки умовного зберігання (ескроу, використовується клієнтом (власником контрольного пакету акцій) для виплати коштів акціонерам, акції яких куплялись на його вимогу), кореспондентські рахунки банків та внутрішньобанківські  та бюджетні, відкриті Казначейством України, рахунки. З 1 листопада поточного року використання IBAN стане обов’язковим для всіх клієнтів банків для переказу коштів як в гривні, так і в міжнародній валюті.

Введення IBAN дозволить гармонізувати українське платіжний простір з європейським, а також сприятиме подальшій запланованої модернізації системи електронних платежів НБУ. Стане легше ідентифікувати платника та одержувача коштів, уникнути помилок, які виникають під час заповнення реквізитів, проводити уніфіковану перевірку клієнта на його коректність та швидше здійснювати перекази і отримувати кошти. Не виключаю, що це дозволить прискорити і здешевити міжбанківські платежі. Тим паче, що  згодом НБУ планує введення стандарту для здійснення платежів з використанням QR-кодів, що зможе спростити оплату рахунків і обмін платіжною інформацією.

Руслан Соболь, голова ГС «Асоціація власників малого та середнього бізнесу»

Поширити у соцмережах:
Схожі записи
Приветствую вас, дорогие друзья! Ну что же, основанием ...
Руслан Соболь, глава Ассоциации владельцев малого и среднего бизнеса Законопроект «О ...
Руслан Соболь, председатель правления Ассоциации владельцев малого и среднего бизнеса. ...