Від продажу землі виграють українці

16 вересня 2019

Руслан Соболь, голова ГС «Асоціація власників малого та середнього бізнесу»

 

   Неодноразово чув міркування про те, що якщо в Україні відкриється ринок землі, то її розкуплять   іноземці, а українці залишаться без роботи.

Неодноразово чув міркування про те, що якщо в Україні відкриється ринок землі, то її розкуплять іноземці, а українці залишаться без роботи.

Вибачте, але якщо за двадцять вісім років незалежності ми не подбали про те, щоб конкурувати на   міжнародних земельних ринках, то вже і не зможемо бути на рівних.

Відомо, що багато сільських жителів в регіонах продають свої паї за копійки або обмінюють за   символічний бартер. Таке знецінення жахає — жоден європеєць не зрозуміє такого ставлення до власних і   ресурсів країни.

Так, існує ймовірність того, що прийдуть недобросовісні підприємці, які своєю діяльністю принесуть   шкоди безпосередньо землі. Але держава цілком здатна регулювати взаємовідносини на ринку і стежити за якісним використанням земельної покрову. В інших випадках, я бачу виняткові плюс відкритого ринку землі.

Міжнародні агрохолдинги зайдуть до нас з конкурентними пропозиціями – тож теперь покупця обираэмо з декількох, використовуємо можливість найбільш дорожче продати або здати в оренду земельну ділянку. Відповідно громадяни України зможуть добре заробити, тим самим підняти свій рівень життя, оплата податки, поповниться і бюджет країни, що дозволить покращувати соціальні стандарти.

Крім того, Україна завжди славилася сировиною і коли у нас з’являться міжнародні компанії, то почне розвиватися ринок кінцевої продукції в межах країни. Відбудеться аграрна індустралізація — відкриються підприємства, фабрики, цехи, заводи, складські комплекси. З’являться нові робочі місця для українців і, природно, піднімуться зарплати. Україна перейде від сировинної економіки до виробництва продукції, що дозволить вийти на новий рівень в очах міжнародних партнерів та інвестора.

Руслан Соболь, голова ГС «Асоціація власників малого та середнього бізнесу»

Поширити у соцмережах:
Схожі записи
Руслан Соболь, председатель правления Ассоциации владельцев малого и среднего бизнеса. ...
Відповідно до заяв в.о. Міністерства освіти України Любомири Мандзій з 1 вересня ...
Руслан Соболь , голова Асоціації власників малого та середнього бізнесу. ...