Тарифи на тепло заморожені: про що говорить таке рішення

29 липня 2022
Тарифи на тепло заморожені: про що говорить таке рішення

Тарифи на тепло для населення в Україні не підвищуватимуть, допоки діє воєнний стан і ще півроку після його закінчення. Відповідний законопроект загалом підтримали 260 голосами нардепи Верховної Ради у п’ятницю, 29 липня.

Глава Асоціації власників малого та середнього бізнесу Руслан Соболь проаналізував це рішення для видання «Коментарі».

Глава Асоціації власників малого та середнього бізнесу Руслан Соболь нагадує, що на тлі війни у нас стрімко зросла кількість незахищених верств населення. Багато хто втратив роботу, всі сімейні бюджети різко скоротилися. Тож прийнято абсолютно логічне рішення, наголошує він.

«В умовах серйозної енергетичної кризи, в яку занурюються зараз усі країни, в умовах зростання цін на енергоносії, Україна, що воює, з вкрай ослабленою економікою, з втратами робочих місць, має вишукувати з одержуваної з-за кордону макроекономічної допомоги кошти на підтримку соціального сектору. Найчутливіше. Найбільш схильного до коливань цін», – вважає Руслан Соболь.

Він упевнений, що, якби тарифи підвищилися, ми просто зіткнулися б з тотальними неплатежами і гарячим соціальним порядком.

«Тож рішення націлене ще й на заспокоєння інформаційного поля усередині соціального сектору. Де йшло постійне розгойдування в стилі «нас чекає холодна зима, голод, ми все помремо» і так далі. Тому такий хід Ради – певною мірою політичний, націлений на стабілізацію інформаційного поля в даному ракурсі», – наголошує експерт.

За його словами, у сьогоднішньому рішенні парламенту йдеться про заморожування підняття тарифів на послуги з розподілу природного газу, теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання), а також на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води.

«Вважаю, що аналогічне рішення слід ухвалити щодо тарифів на електроенергію (світло). У нас вистачає своїх потужностей для виробництва цього енергоресурсу. Ми навіть продаємо його за кордон. І на внутрішньому ринку тарифи мають бути максимально лояльними», – заявляє Руслан Соболь.

Поширити у соцмережах:
Схожі записи
Незважаючи на проблеми, наша країна залишається однією з провідних у аграрній сфері. І ...
Асоціація власників малого та середнього бізнесу на правах інфорпартнеру запрошує до ...
Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо ...