30 вересня 2021

Вітаю, друзі!

Ну що ж, кілька днів тому Україна заявила, що буде ратифікувати вакцинацію дітей від 12 років. Що хочеться сказати з цього приводу …

Якось занадто швидко розвиваються події. За останній рік ми побачили еволюцію розвитку вакцинації і як це все відбувається в інших країнах, ми побачили, як на це реагує українська влада і суспільство в цілому.

Я завжди кажу, що незважаючи на всі ці обмеження жовтої, помаранчевої, червоної зони, які нам обіцяють вже з жовтня місяця, вакцина- справа суто особиста. Але тут вже включаються обмеження для громадян, які не вакциновані.

Хороша новина в тому, що звільнити невакцинованих працівників роботодавець не може.

Так що, якщо ви найманий співробітник і вас будуть лякати на робочому місці тим, що ви не вакцінуєтесь — знайте, в трудовому кодексі немає такої статті, за яку можна звільнити за відсутність вакцини. Ви можете сміливо приймайте своє особисте рішення.

А всім керівникам компаній хочеться сказати, що спекулювати на вакцині це не добре. Нагадую про морально етичні обмеження і відповідальність, яку ви приймаєте на себе, змушуючи своїх працівників вакцинуватися.

Але більшою мірою я хотів би поговорити не про це …

Виникає питання, чому Україна, за прикладом розвинених країн, ще не прирівнює природний імунітет від перенесеного захворювання коронавирусною інфекцією як вакцину. У нас дуже багато людей перехворіло короноваріусом. Чому цих людей не прирівнюють до вакцинованих?

Потрібно не бездумно всіх підряд брати і вакцинувати, а підходити до цього виважено. Адже медичний факт — у людей, які перенесли природним чином коронавірусну інфекцію, імунітет набагато вище, ніж у тих, хто вакцинувався. Це вже доведено і підтверджено медичними дослідженнями. А це вже стосується і економічних питань, тому що обмеження прямо пов’язані з генеруванням додаткової вартості товарів та послуг.

Ось про це треба дуже сильно задуматись …

Ми, звичайно, будемо звертатися і до міністерства охорони здоров’я, і ​​в усі профільні комітети з пропозицією «закликом» прирівняти перехворілих коронавирусною інфекцією до вакцинованих громадян і видавати їм сертифікати про придбання імунітету до цієї хвороби. І дуже хочеться сподіватися, що нас почують і задумаються.

А вам, друзі, бажаю козацького здоров’я, відсутності хвороб, і звичайно ж, невичерпного оптимізму.

Соболь Руслан,

Голова Асоціації власників малого та середнього бізнесу

Поширити у соцмережах:
Схожі записи
30 листопада з усіх регіонів України зібралися підприємці на всеукраїнську протестну ...
Вітаю, дорогі друзі! Ну що ж, країна в жовтій зоні епідеміологічних ...
17 вересня 2021 року Руслан Соболь – ГоловаГС "Асоціація власників малого та ...