Бізнес не проти перевірок, але потребує обізнаності в правових питаннях

18 лютого 2019
Бізнес не проти перевірок, але потребує обізнаності в правових питаннях

15 лютого керівник департаменту підтримки та розвитку підприємництва Асоціації Вадим Лавренюк взяв участь в роботі круглого столу «Мораторій на перевірки бізнесу закінчився: чого очікувати бізнесу в 2019 році», який проходив у Рівненській обласній державній адміністрації.

Серед ключових тез доповіді, хочемо виділити наступні. Бізнес не проти перевірок, але потребує обізнаності в правових питаннях. Для того, щоб спростити правову площину та підвищити обізнаність підприємців (представників малого та середнього бізнесу) в питаннях перевірок, Асоціація власників малого та середнього бізнесу спільно з партнером Юридичною компанією «Діктум» розробила Методичний посібник «Заходи державного нагляду (контролю) (сутність, види, зміст, права учасників, протидія зловживанням контролюючих органів)».

Посібник буде включати загальний понятійний апарат, а також особливості здійснення заходів контролю окремими контролюючими органами, Для прикладу прописуємо ті органи, які найчастіше здійснюють перевірку, а саме: Державну фіскальну службу, Державну службу України з надзвичайних ситуацій, Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Державну службу України з питань праці. Окремо прописуємо права органів контролю, форми документів, які мають надати інспектори. Також в методичному посібнику будуть описані найбільш типові порушення, і як бізнес має на них реагувати.

Бізнес готовий до нового рівня комунікації з владою, і вбачає в органах перевірки не каральний механізм, а спосіб виведення правил регулювання, коли бізнес працює в межах закону, а органи нагляду забезпечують умови для підприємницької діяльності. Якщо під час перевірок будуть враховані інтереси, права і обов’язки усіх сторін, залучених до процесу, бізнес отримає гарантії розвитку, а держава регулярних платників податків. У цьому зацікавлені всі. Зараз спільною роботою ми можемо повернути діалог між бізнесом і владою, забезпечити дотримання правових процедур та провести інформаційно-ознайомчу кампанію для бізнесу.

Поширити у соцмережах:
Схожі записи
Голова Ассоціації власників малого та середнього бізнесу Руслан Соболь поділився своєю ...
Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про надання допомоги застрахованим ...
Верховна Рада голосами 302 народних депутатів прийняла законопроєкт №4355 про цифрові ...