Діалог з владою – повернення до обговорення ліберальної податкової реформи

24 січня 2019

Не перший рік бізнес виступає з ініціативою посилити діалог з владою.

BisnesНаприкінці 2018 – протягом 2019 років однією з ключових тем для комунікації стає питання проведення перевірок бізнесу. Бізнес задекларував свою готовність проходити перевірки. Органи нагляду та регуляторна служба забезпечують комунікаційно-інформаційну кампанію. Однак є ще ініціативи відмінити перевірки до часу проведення ліберальної податкової реформи.

Нагадаю, наприкінці 2015 року ініціатива проведення ліберальної податкової реформи була задекларована в проекті закону № 3357. Основний акцент робився на ставки податків, зокрема: податок на доходи фізичних осіб — 10%, єдиний соціальний внесок — 20%, податок на розподілений прибуток — 15% (у випадку реінвестування прибутку — 0%), податок на додану вартість — 15%.

У 2019 до лібералізації податкової системи пропонує повернутися народний депутат Юрій Дерев’янко. Свої пропозиції він задекларував в законопроекті 9481 від 17.01.2019 щодо стимулювання підприємництва та тимчасової заборони перевірок як форми тиску на бізнес.

Парламентар пропонує до проведення податкової реформи, направленої на лібералізацію податкового навантаження на платників податків, позапланові заходи державного нагляду (контролю) здійснюються органами державного нагляду (контролю) в певних випадках. Зокрема:

1) на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав проводиться органом державного нагляду (контролю) за погодженням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну регуляторну політику, політику з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності та дерегуляції господарської діяльності (далі — Державна регуляторна служба);

2) за письмовою заявою суб’єкта господарювання до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням;

3) за рішенням суду;

4) у разі настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку, що було пов’язано з діяльністю суб’єкта господарювання;

5) у разі настання події, що має значний негативний вплив відповідно до критеріїв, затверджених Кабінетом Міністрів України, на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави;

6) для перевірки виконання суб’єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу органом державного нагляду (контролю).

Звертаю увагу, що мова йде про позапланові перевірки. Крім того, проектом закону передбачено, що перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб — підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік, які були розпочаті та незавершені на момент набрання чинності цим Законом, підлягають зупиненню із подальшим скасуванням відповідного рішення про проведення перевірки.

Тому не виключно, що в контексті проведення перевірок органами нагляду (контролю) ми можемо повернутися до обговорення питання щодо податкової лібералізації. Бізнес готовий до діалогу з владою.

Руслан Соболь, голова Асоціації

Джерело: сайт 112

Поширити у соцмережах:
Схожі записи
Прийнято в цілому закон № 2166 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове ...
Кабінет міністрів України в межах програми підтримки бізнесу у зв’язку із запровадженням ...
Під час засідання уряду Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що Кабінет Міністрів ...