ХХ Міжнародний економічний форум

18 вересня 2021
ХХ Міжнародний економічний форум

16-18 вересня 2021 року стартував ювілейний ХХ Міжнародний економічний форум.
Це важлива подія року в економічному житті України, потужна національна і міжнародна платформа, створена для презентації України як безпечної та привабливої території для ведення бізнесу, діалогу між владою і бізнесом.
На цьому форумі мені пощастило бути присутнім і хотілося б поділитися з вами своїми думками і враженнями.
На форумі зібрали понад 15 спікерів, серед яких – лідери державного управління, культури і освіти, успішні підприємці, громадські діячі.
Під час дискусії Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов привітав ліквідацію ДАБІ та початок роботи нового органу.
ДАБІ дійсно корумпований орган, який зупиняв і притримував темпи зростання будівельної галузі. Так що він скасований і створений новий орган ДІАМ (Держінспекція архітектури та містобудування). Подивимося, як він працює, обіцяють, що не буде корупції в цій галузі.
Виступали представники державних органів управління, розповідали, як все здорово, тільки трохи не вистачає податків, потрібно діставати бізнес з тіні. Тільки бізнес зовсім іншої думки. Бізнес каже НІ -радікально знижуємо податки, радикально прибираємо державу з економіки, радикально проводимо реформи органів державного управління. І реакція залу, де були присутні понад 1000 осіб, говорить про те, що так як думає бізнес набагато більше імпонує, ніж так, як думає влада. Бізнес і в «мирний час» думав дещо по-іншому, але в умовах пост-пандемійной економіки світоглядна різниця сильно загострилася. І особисто я не бачу місця, де ми могли б домовитися і рушити загальним флангом.
Україна залишається територією можливостей. Так історично склалося, що на першому місці у нас завжди був агросектор. Другу нішу займав виробничий сектор і металургія. Але зараз IT галузь впевнено вирвалася на друге місце і набирає божевільні обороти.
Думаю, через кілька років ця сфера буде номер один в Україні. Знову ж таки, якщо її не зарегулює держава. Для себе я зрозумів давно, що державне регулювання- це один великий мінус для економіки країни. Це завжди зупинка і гальмування розвитку в тих чи інших галузях економіки або цілих кластерів. Так що якщо цю сферу діяльності держава не візьме в оборот, то це буде галузь номер один в Україні і у нас є величезні шанси стати таким собі IT Hub для всієї планети.
Повертаючись до Інсайтів за підсумками проведення форуму. Що хотілося б сказати і що радує. Система освіти. Питання освіти червоною ниткою просто пронизує весь форум. На кожній панелі від кожного представника державного органу управління або від бізнесу звучить проблематика в системі освіти, яка є, необхідність реформувати цю освітню галузь.
У нас величезний дефіцит фахівців, яких сьогодні випускають і школи, і вищі навчальні заклади. На жаль, 90% випускників ВНЗ не працюють за фахом. Це яскраве свідчення того, що треба звернути на це увагу і реформувати галузь таким чином, щоб випускати фахівців, які на наступний день після випуску з ВНЗ займуть своє місце у формуванні доданої вартості товарів і послуг в економіці України.
Ще один важливий аспект — це можливості в частині виробництва. Вони звичайно величезні, але тут є державне регулювання і без підтримки держави розвиток цього сектора неможливий. А як я вже сказав вище, поки загальної платформи між державою і бізнесом на жаль, немає. Є тут незгода і відмінність в розумінні процесів.
У будь-якому випадку, це прекрасна подія. Побільше б таких подій і комунікаційних майданчиків, де представники державного управління та реального сектора могли б обмінятися думками. І на кожній такій зустрічі, я впевнений, ця прірва в світоглядному сприйнятті ставала б менше, і за підсумком, ми б безумовно домовилися і спільним загальним фронтом, як нація, зі зрозумілими інструментами і зрозумілими правилами гри генерували б економіку країни.
Це б дало нам можливість просувати Україну на заслужений економічний простір в великому переліку країн на планеті земля.

Поширити у соцмережах:
Схожі записи
30 листопада з усіх регіонів України зібралися підприємці на всеукраїнську протестну ...
Вітаю, друзі! Ну що ж, кілька днів тому Україна заявила, що буде ратифікувати ...
Вітаю, дорогі друзі! Ну що ж, країна в жовтій зоні епідеміологічних ...