Інвестиційний клімат України – прогнози бізнесу

12 лютого 2019
Інвестиційний клімат України – прогнози бізнесу

Розвиток економіки та стабільність валютного курсу, а також соціальні гарантії держави напряму залежать від бізнес середовища та сприятливого інвестиційного клімату.

Ця теза легко переводиться в цифри та синхронізується зі словом довіра та правова держава, яка б гарантувала захист відповідних інвестицій.

Хоч в Україні щороку змінюється динаміка залучення інвестицій, є окремі нюанси, на які бізнес звертає особливу увагу. Зокрема, інвестиційний клімат, якому довіряють. Велике значення має верховенство права, коли у нас приватна власність – захищена. Коли працюють ринкові, відкриті правила гри і діє справжня конкуренція.

За даними Держстату, протягом 2017 року в економіку України іноземні інвестори з 76 країн світу вклали 1630,4 млн дол. США прямих інвестицій (акціонерного капіталу). Найвагоміші обсяги надходжень прямих інвестицій були спрямовані до установ та організацій, що здійснюють фінансову та страхову діяльність — 26,1 % і підприємств промисловості — 27,3 %.

Виділяють і основні країні-інвесторів, зокрема Кіпр — 25,6 %, Нідерланди — 16,1 %, Російська Федерація — 11,7 %, Велика Британія — 5,5 %, Німеччина — 4,6 %, Британські Віргінські Острови — 4,1 % і Швейцарія — 3,9 %.

Говорячи про статистику залучення інвестицій, треба враховувати, що частина з них – це гроші українських бізнесменів, які виводять в закордонні банки, а потім переводять як інвестиції в економіку України. Тобто відбувається так звана реінвестиція.

Щодо іноземних інвесторів, то вони звертають увагу на кадровий потенціал, і виїзд наших інженерів, конструкторів та інших фахівців технічних спеціальностей за кордон, Це формує від’ємний показник для інвестиційного клімату.

З іншого боку, залученню інвестицій сприяє приватизаційний процес, який проходить прозоро на електронних майданчиках. Інвесторам пропонують об’єкти як великої приватизації, так і малої. В бюджет на 2019 рік закладено 17 млрд гривень, які держава може вилучити від приватизації. Якщо ми вирівняємо відповідність між інвестиціями і рівнем заробітної плати, то повернемо фахівців.

Звісно, в інвесторів залишаються питання щодо співвідношення якості та можливостей використання об’єктів, в які вони інвестують свої кошти. Проводиться аналіз ринку, на який вони зможуть працювати – зовнішній чи внутрішній, а також секторальних потреб.

Якщо говорити про український бізнес, треба врахувати, що частина підприємств розширює ринки, виходячи на рівень Східної Європи. Тому з одного боку відмічається експансія на нові ринки, розширення свого бізнесу та продажів. З іншого, бізнес підвищує свої активи, і буде повертатися в Україну грішми, товарами, моделями поведінки, пропозиціями для ринку тощо.

Загалом, комплекс цих факторів – державної політики, інвестиційний клімат, зацікавленість бізнесу дають можливість сформувати позитивний прогноз для розвитку бізнесу в Україні. Головне, щоб нашою метою було не лише отримати статистику у вигляді цифр, а розвиток економіки. Тому треба подбати про правове поле та гарантії захисту інвестицій.

Джерело: ua.112.ua

Поширити у соцмережах:
Схожі записи
Голова Ассоціації власників малого та середнього бізнесу Руслан Соболь поділився своєю ...
Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про надання допомоги застрахованим ...
Верховна Рада голосами 302 народних депутатів прийняла законопроєкт №4355 про цифрові ...