У Європі готові фінансувати антикорупційні програми в Україні

18 липня 2019

Щорічний саміт Україна-Євросоюз завершився підписанням документів, за якими більше 100 мільйонів євро допомоги найближчим часом надійде в Україну. З них 22.9 мільйонів буде направлено на програму «Антикорупційна ініціатива»Якщо програма запрацює в  Україні, то, за словами голови ГО «Асоціації власніків малого та середнього бізнесу» Руслана Соболя, тоді боротися з рейдерством і свавіллям чиновників стане простіше.

«Для бізнесу це безумовно добрий знак. Якщо усі втручання держави в підприємницьку діяльність та рейдерські захоплення та інші незаконні заволодіння приватним майном стануть предметом розгляду в Антикорупційному суді, то можна сміливо передбачати якнайшвидше повернення активів законним власникам», — прокоментував Руслан Соболь.

Останній раз Європейський союз фінансував цей напрямок 3 роки тому, подібну угоду було підписано на 18-му саміті в листопаді 2016 року. Тоді на заходи, присвячені боротьбі з корупцією, було виділено близько 16 мільйонів євро. Тож це говорить про те, що інвестування в подібні програми будуть не одноразовими, що дасть змогу втілювати антикорупційні проекти в Україні.

«130 мільйонів євро — це тільки перший етап фінансування. Загальні розміри макрофінансової допомоги на найближчі кілька років складають близько півмільярда євро. Перспектива подальшого фінансування — головна запорука того, що правила гри для бізнесу і держави, які сформуються за результатами саміту, не мінятимуть», — підкреслив Руслан Соболь.

Якщо антикорупційні програми в Україні почнуть діяти, то інвестування в український бізнес для іноземців стане привабливим. Зазначимо, що в минулій п’ятирічці ЄС в основному робив заходи, щоб лише захистити бізнес від держави — наприклад, сприяючи впровадженню мораторію на проведення перевірок, то зараз він дає підприємництву поштовх вперед. Тобто, ставка зроблена не стільки на створення бізнесу тепличних умов, скільки на його стрімкий розвиток. А фундаментом такого розвитку стане антикорупційна реформа, твердження на практиці принципу непорушності права приватної власності.

Поширити у соцмережах:
Схожі записи
Голова Ассоціації власників малого та середнього бізнесу Руслан Соболь поділився своєю ...
Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про надання допомоги застрахованим ...
Верховна Рада голосами 302 народних депутатів прийняла законопроєкт №4355 про цифрові ...