У ЄВРОПІ ГОТОВІ ФІНАНСУВАТИ АНТИКОРУПЦІЙНІ ПРОГРАМИ В УКРАЇНІ

30 липня 2019
У ЄВРОПІ ГОТОВІ ФІНАНСУВАТИ АНТИКОРУПЦІЙНІ ПРОГРАМИ В УКРАЇНІ

 

У ЄВРОПІ ГОТОВІ ФІНАНСУВАТИ АНТИКОРУПЦІЙНІ ПРОГРАМИ В УКРАЇНІ

Якщо програма запрацює в  Україні, то, за словами голови ГО «Асоціації власніків малого та середнього бізнесу» Руслана Соболя, тоді боротися з рейдерством і свавіллям чиновників стане простіше.

«Для бізнесу це безумовно добрий знак. Якщо усі втручання держави в підприємницьку діяльність та рейдерські захоплення та інші незаконні заволодіння приватним майном стануть предметом розгляду в Антикорупційному суді, то можна сміливо передбачати якнайшвидше повернення активів законним власникам», — прокоментував Руслан Соболь.

Останній раз Європейський союз фінансував цей напрямок 3 роки тому, подібну угоду було підписано на 18-му саміті в листопаді 2016 року. Тоді на заходи, присвячені боротьбі з корупцією, було виділено близько 16 мільйонів євро. Тож це говорить про те, що інвестування в подібні програми будуть не одноразовими, що дасть змогу втілювати антикорупційні проекти в Україні.

«130 мільйонів євро — це тільки перший етап фінансування. Загальні розміри макрофінансової допомоги на найближчі кілька років складають близько півмільярда євро. Перспектива подальшого фінансування — головна запорука того, що правила гри для бізнесу і держави, які сформуються за результатами саміту, не мінятимуть», — підкреслив Руслан Соболь.

Якщо антикорупційні програми в Україні почнуть діяти, то інвестування в український бізнес для іноземців стане привабливим. Зазначимо, що в минулій п’ятирічці ЄС в основному робив заходи, щоб лише захистити бізнес від держави — наприклад, сприяючи впровадженню мораторію на проведення перевірок, то зараз він дає підприємництву поштовх вперед. Тобто, ставка зроблена не стільки на створення бізнесу тепличних умов, скільки на його стрімкий розвиток. А фундаментом такого розвитку стане антикорупційна реформа, твердження на практиці принципу непорушності права приватної власності

Поширити у соцмережах:
Схожі записи
Члени Європейської бізнес асоціації в чотирьох областях України назвали основні бар'єри ...
Прийнято в цілому закон № 2166 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове ...
Кабінет міністрів України в межах програми підтримки бізнесу у зв’язку із запровадженням ...