Звільнення від сплати оренди під час карантину: про що говорить закон?

3 квітня 2020
Звільнення від сплати оренди під час карантину: про що говорить закон?

Торгово-промислова палата України відзначає істотне зростання кількості звернень підприємств, які намагаються свої звичайні проблеми і невиконання зобов’язань обґрунтувати форс-мажором.

Про це повідомляється на офіційному сайті ТПП

У таких випадках ТПП України на підставі норм чинного законодавства і за результатами аналізу документів відмовляє у видачі сертифікатів, що засвідчують наявність обставин форс-мажору.

«Торгово-промислова палата України захищає інтереси всього українського бізнесу. Ми вважаємо неприпустимими спроби великої кількості підприємців і підприємств посилатися на форс-мажорні обставини для ухилення від виконання зобов’язань перед партнерами – будь то український чи іноземний бізнес або фізичні особи. У цих випадках ми відмовляємо у видачі сертифікатів про наявність форс-мажорних обставин», – заявив президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Важливий аспект у роботі ТПП полягає в аналізі умов укладених договорів на предмет відповідальності за невиконання зобов’язань і підстав звільнення від них, зокрема, в разі настання форс-мажорних обставин.

Водночас, юристи ТПП України, аналізуючи становище в зв’язку з введенням карантину, звертають увагу на зменшення кількості звернень до ТПП України, що свідчить про здатність підприємців домовлятися про врегулювання проблем у кризовій ситуації.

«Отримання сертифіката про форс-мажор –  право, а не обов’язок. Карантин показав, що український бізнес свідомий, вміє домовлятися», – сказав Геннадій Чижиков.

Нагадаємо, що бізнесу не гарантують звільнення від сплати оренди: у законі змінили формулювання.

Про це пише Економічна правда

У редакції закону № 540-IX («карантинні пільги») у частині щодо скасування плати оренди для підприємств, які не працюють через карантин, було змінено формулювання зі «звільняється» на «може бути звільнений від плати». Про це повідомляє Тимур Енхбаяр, старший юрист Sayenko Kharenko.

Опублікована сьогодні на сайті Верховної Ради редакція Закону № 540-IX від 30.03.2020 несподівано для всіх змінила формулювання зі «звільняється» на «може бути звільнений». Таким чином звільнення є не обов’язковим, а лише можливим.

«Закон фактично віддає на розсуд сторін врегулювання питання звільнення, та, крім того, залишає невизначеність щодо офісних приміщень. Не виключено, що орендарям, яким не вдасться домовитись з власниками торгових приміщень та офісів про звільнення від орендної плати, доведеться захищати свої права в суді», — коментує юрист..

Раніше повідомлялось, що підприємці, які не можуть через карантин користуватися нерухомим майном звільняються від сплати оренди, проте на них можуть покладатися витрати за компослуги, податку на майно та інші.

30 березня Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт № 3275 про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019). Пізніше його підписав президент.

Закон вносить зміни до Податкового, Митного і Цивільного кодексів, Кодексів законів про працю, про адміністративні правопорушення, до законів «Про зайнятість населення», «Про банки і банківську діяльність» тощо.

Поширити у соцмережах:
Схожі записи
Голова Ассоціації власників малого та середнього бізнесу Руслан Соболь поділився своєю ...
Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про надання допомоги застрахованим ...
Верховна Рада голосами 302 народних депутатів прийняла законопроєкт №4355 про цифрові ...