Панельна дискусія навколо теми глобальна фіскалізація відбулась сьогодні

17 березня 2020
Панельна дискусія навколо теми глобальна фіскалізація відбулась сьогодні

Панельна дискусія «Глобальна фіскалізація: бізнес, влада , суспільство» пройшла сьогодні, 17 березня, в онлайн режимі.

Голова правління Асоціації малого та середнього бізнесу Руслан Соболь звернувся до експертів з метою всебічно розглянути прийняті закони для МСБ, зокрема стосовно налогів та РРО. Тож для спілкування запросили представників влади, бізнесу та суспільства.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев розповів, що основною метою  законів МСБ є насамперед детінізація. Влада вважає, що усі повинні працювати в рівних умовах, тому виникла потреба ввести РРО для прозорості діяльності МСБ. Проте експерти дискусії вважають, що бізнес потребує більш  індивідуального підходу до різних груп ФОПів та сфер діяльності, адже світова  практика вдалих рішень розвитку економіки говорить про те, що наразі жоден так званий «податковий» закон в Україні неефективний та потребує доробок.

Представники бізнесу та суспільства під час дискусії висказали своє занепокоєння щодо недосконалості прийнятих законів для МСБ, бо у документах немає деталізованих механізмів введення та регулювання процесів пов язаних з РРО. Окрім цього –  запропоновані засоби введення касових апаратів та контролю виконання встановлених правил експерти вважають непрактичними. Наприклад, гарний інтернет зв язок та оперативний смартфон має не кожен підприємець в Україні, а якщо заглянути у невеличкі містечка та селища, то там втілювати закони фіскалізації на даному етапі майже неможливо. Тож впевненість у детінізації мінлива – закони потрібно допрацьовувати.

Сьогодні у зв язку з короновірусом  — відстрочили введення законів загальної фіскалізації до кінця місяця. Вирогідність, що карантин подовжать велика, тож у МСБ ще є час трохи підготуватися до нововведень. Проте влада відступати від прийнятих рішень не збирається. Але членам та партнерам Асоціації власників малого та середнього бізнесу запропоновано увійти у робочі групи, які займаються розробкою законопроектів.

Панельна дискусія, дійсно, допомогла налагодити комунікацію у колі бізнес, влада та суспільство, тож незабаром збираємося для обоворення нових тем та готуємо пропозиції, які стануть почуті.

Повний запис прямого ефіру відеоконференції :

Панельна дискусія «Глобальна фіскалізація: бізнес, влада , суспільство»

Серед спікерів: голова правління Асоціації власників малого та середнього бізнесу Руслан Соболь, голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев , керівник юридичної компанії «DICTUM» Світлана Мороз, економічний експерт Всеволод Степанюк, підприємець Маргарита Овчарова, Павло Себастьянович, підприємець.

Автор: Олена Гончарова.

Поширити у соцмережах:
Схожі записи
Дві третини українців підтримують запровадження жорсткого карантину - кількість людей ...
Приветствую вас, дорогие друзья. Ну что, уже считаем дни до окончания 2020 ...
Фото: Эрик Наман и Руслан Соболь. Председатель правления Ассоциации владельцев ...