Асоціація власників малого та середнього бізнесу провела панельну дискусію «Глобальна фіскалізація: бізнес, влада, суспільство.
Голова правління Асоціації власників малого та середнього бізнесу Руслан Соболь запросив для обговорення гострої теми спікерів, які змогли всебічно під різними кутами розглянути проблемні питання . Це допомогло знайти часткове порозуміння , наприклад – отримали запрошення від голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетьманцева створити експертну групу, яка безпосереднього зможе вносити пропозиції та рекомендації до різних актів законопроектів для МСБ, а іх найближчим часом очікується немало, не враховуючи вже ті, що прийняті.
Карантин у зв’язку з короновірусом відтягнув введення законів пов язаних з фіскалізацією на декілька місяців, проте прийняті закони ніхто не відмінив. Тим часом бізнес перебуває у стресі, бо майже кожен опинився у скрутному становищі – користуватися РРО або мобільним додатком непроста задача, особливо в умовах торгівлі на ринках у холодні сезони року. А ще – експерти панельної дискусії «Глобальна фіскалізація: бізнес, влада, суспільство» підкреслюють, що прийняті закони непрозорі і недеталізовані. Тому інтерпретувати іх можуть на свій розсуд, тож помилок не уникнути, що ускладнює регуляторну діяльність, дає плацдарм для людського фактору та корупції.
А що про це говорять у колі бізнес, влада, суспільство? Голова правління Асоціації власників малого та середнього бізнесу Руслан Соболь задав прямі запитання по темі глобальна фіскалізація в Україні та зложив із пазлів спільну об єктивну картину.
Підприємець Павел Себастьянов одразу виразив думку більшості МСБ – ставити всі групи ФОПів в рівні умови абсурдно, бо порушений принцип справедливості. Ті, хто продає на ринку шкарпетки ніяк не зможе конкурувати з великими магазинами або салонами. Різні податкові навантаження і умови під певний вид бізнесу – тільки так можливо налагодити усі процеси пов язані з МСБ в Україні.
Керівник юридичної компанії «DICTUM» Світлана Мороз запевнила, що підприємці ще не встигли адаптуватися до введення тотальної фіскалізації в державі. Як мінімум людей важливо навчити користуватися РРО та мобільними додатками, як максимум – переглянути та деталізувати деякі пункти прийнятих законів. Бо наразі у такому вигляді, втілювати задумане в усіх куточках держави практично нереально.
Економічний експерт Всеволод Степанюк, привів приклади успішних країн, які змогли підняти економіку через розвиток МСБ. Підкреслив, що у такому випадку Україна повинна закупляти РРО та мобільні для підприємців за державні кошти. Уряд має договір з ЄС про гармонізацію податків, тож, дійсно, якщо НДС є там, то й українців теж гребуть под. одну гребінку. Але так не повинно бути, бо те, що наразі працює в багатих державах, у наших реаліях не все зможе прижитися.
Маргарита Овчарова, підприємець та громадський діяч підкреслила про необхідність звільнити деякі групи ФОП від сплати налогів. Глобальна фіскалізація для економіки української держави – вбивча зброя, бо умов для діяльності та розвитку майже нема, а тепер ще й більш ускладнюється. Закони для МСБ важливо приймати, насамперед відштовхуючись від сприятливих умов для бізнесу, та враховуючи вдалий досвід інших суспільств. Тоді від цього виграють усі, але поки що по бізнесу жорстко б’ють.
Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев запевнив, що влада уважна до підприємців і поки не протестують в практиці прописані умови в законі, не стануть вводити його в дію. Наразі вже відстрочили на 3 місяці, не виключено, що термін обмеження продовжать – карантин у зв язку з короновірусом став приводом переключити увагу на інші більш актуальні проблеми МСБ, тим паче, що багато підприємців призупинили свою діяльність. Позиція власті – детінізація для українців, у тому числі і представників бізнесу. Тому й приймаються закони у такому вигляді, як ми бачимо сьогодні. Данило Гетьманцев запропонував членам та партнерам Асоціації малого та середнього бізнесу доєднатися до робочих груп у Верховній Раді та вносити свої зауваження та пропозиції.
Голова правління Асоціації власників малого та середнього бізнесу Руслан Соболь входить до Координаційної Ради при Кабінеті Міністрів та присутній майже на всіх круглих столах, які торкаються МСБ. Проблеми обговорюються, але не завжди думка бізнесу почута та врахована. Проте створити експертну групу від підприємців та разом налагоджувати діалог у колі бізнес, влада, суспільство задля спільної мети – розвиток економіки держави через МСБ погодився.
Повне відео з панельної дискусії «Глобальна фіскалізація: бізнес, влада, суспільство» та новину про подію дивиться за активним посиланням: Панельна дискусія.
Автор: Олена Гончарова.